środa, 17 lipiec 2019 14:53

Modny ślubny wianek

Wianki ślubne stają się coraz częstszą alternatywą dla welonów. Stosowane były już w dawnej Polsce, a nawet w starożytnej Grecji. I tak jak kiedyś, tak dziś są symbolem niewinności. Ślubny wianek na głowę, aby zrobił wrażenie na gościach na ślubie i na weselu zdecydowanie musi być dopasowany do całości stylizacji ślubnej.

Oznacza to, że nie do końca sprawdza się w przypadku ciężkich i masywnych sukni z gatunku tych o długości 7/8. Wianek ślubny doskonale sprawdzi się natomiast jeśli chodzi o inne ślubne suknie, zwłaszcza te lekkie oraz zwiewne czy w tak zwaną literę A.

Wianek z kwiatów lub liści

Sam wianek ślubny może też przybrać rozmaite formy. Niektóre z nich są bardzo delikatne. Czasami w swojej formie przypominają niedbale ułożone kwiaty. Inne przybierają asymetryczne formy lub są bardzo wyraziste. Wianki mogą być zdecydowanie w każdym kolorze. Mogą być splecione wyłącznie z kwiatów lub wyłącznie z zielonych liści, wszystko zależy od pomysłu na stylizację ślubną. Dodatkowo możemy też połączyć wianek z bukietem ślubnym. To jednak zależy tylko od potrzeb i ekspresji, na jaką chcę sobie pozwolić panna młoda. Jeśli wianek ślubny ma dużą formę i wyraziste kolory, można wtedy z bukietu zrezygnować. Jeśli bukiet jest nieco większy, wianek powinien być delikatny. Bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem jest zamiana bukietów na wianek. W tym scenariuszu bukiet jest wykorzystany w kościele podczas uroczystości zaślubin, zaś już na weselu lub po wyjściu z kościoła panna młoda zakłada na głowę wybrany przez siebie wianek.