środa, 04 marzec 2020 16:33

Najmodniejsze torty weselne w tym sezonie

Wesele jest niezwykle istotną chwilą w życiu każdego człowieka, dlatego też planowanie całego wydarzenia odbywa się na długo wcześniej.

Panna młoda wybiera suknię, pan młody zaopatruje się w pasujący garnitur, przyszli małżonkowie wybierają datę i salę, a także kwiaty, wystrój, orkiestrę oraz tort weselny.
Tort na ślub nie jest zwykłym tortem, ponieważ musi być odpowiednio reprezentacyjny, a także smaczny! Co jest najmodniejsze w tym sezonie?

Najmodniejszy weselny tort

Moda ślubna zmienia się – i to dotyczy każdego szczegółu, więc również i menu weselnego, a także tortu. Biały tort to oczywiście standard – każda para młoda chce na swoją okazję mieć właśnie taki, ponieważ przyjęło się, iż będzie najlepiej pasował do okazji. Torty mogą się jednak od siebie różnić smakiem i dodatkami. Jeśli chodzi o wygląd, najmodniejsze trendy sezonu to połączenie bieli ze złotymi dodatkami. Bardzo popularne jest też połączenie ze złotem tortu marmurkowego – to znaczy biało-szarego kremu, albo wykonanego z połączenia dwóch odcieni szarości. Modne są też torty pomalowane różnymi kolorami – zwykle jednym, będącym kolorem przewodnim na weselu. To torty jak gdyby maźnięte pędzlem, prezentujące się bardziej artystycznie.

Tort niekoniecznie okrągły

W tej chwili pary poszukują niecodziennych rozwiązań, dlatego w cukierniach zamawiane są nie tylko torty okrągłe, lecz również geometryczne. Kształty pięciokąta czy sześciokąta to najpopularniejsze rozwiązania. Można zdecydować się na tort, gdzie tylko podstawa posiada kąty, ale również na cały tort ślubny wykonany w taki sposób.